FAQ: najczęściej zadawane pytania

1. Przygotowanie do zabiegu korekcji blizn:

 

Miejsca przygotowane do zabiegu korekcji blizn, przebarwień czy peelingu muszą być pozbawione makijażu, bez cech zapalenia. Obszar przygotowany do terapii jeżeli zachodzi potrzeba zostaje znieczulony np.: krem EMLA ( 1 godzina przed zabiegiem) lub przy bardziej inwazyjnych procedurach wykonujemy znieczulenie miejscowe wykonując zastrzyk w okolicę unerwioną przez konkretną gałązkę nerwową).


Całość przygotowania do zabiegu jak i terapia jest prowadzona przez naszych lekarzy.

 

Jak wygląda zabieg?:

 

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu bez zneiczulenia lub w miejscowym l: krem EMLA lub miejscowa blokada nerwów. Podczas procedury mogą wystąpić nieznaczne dolegliwości bólowe, dobrze tolerowane przez pacjentów. Procedura trwa w zależności od wielkości zabiegu od kilkunastu minut do godziny. Po zabiegu wykonujemy opatrunek otwarty lub okluzyjny, zabezpieczający na okres 3 dni. Pacjent otrzymuje też leczenie przeciwwirusowe (wybrane przypadki), profilaktyczną antybiotykoterapię(wybrane przypadki) oraz środki przeciwbólowe.

 

A co po zabiegu?:

 

Kontrola po 7 dniach a jeżeli był stosowamy opatrunek okluzyjny to po 3 dniach, na pierwszej wizycie kontrolnej zdejmujemy opatrunki, miejsca poddane zabiegowi będą zaczerwienione, mogą być opuchnięte i pojawią się strupki, których nie wolno zrywać. Podczas wizyty kontrolnej ustalamy dalsze leczenie kremem nawilżającym przez okres do 2 tygodni. Należy bezwzględnie unikać opalania miejsc leczonych min. 6 tygodni, należy stosować filtr przeciwsłoneczny.
Po 3-7 dniach można wykonać makijaż (zatwierdzony przez lekarza), ponieważ do 4 tygodni może się utrzymywać nieznaczne zaczerwienienie miejsc leczonych.

 

Wszystkie wizyty kontrolne są bezpłatne.

 

2. Przygotowanie do zabiegu  laserowego/kriochirugicznego usunięcia zmian skórnych:

 

Wymagana konsultacja kwalifikacyjna, nie wymagane specjalne przygotowanie do zabiegu.

 

Jak wygląda zabieg?

 

W znieczuleniu miejscowym (0,5% Xylocaina) wykonujemy laserową resekcję zmiany. 

Procedura nie wymaga zakładania szwów.

Jeżeli wykonujemy zabieg kriochirurgii to nie wymagane jest znieczulenie.

 

A co po zabiegu?

 

Po procedurze omawiamy dokładny plan opatrunkowy, prosty oraz skuteczny.

W pierwczej dobie przeciwskazany jest wysiłek fizyczny. Kontrolę pozabiegową wykonujemy w przedziale 7-14 dni w zależności od usuwanych zmian.

 

Wszystkie wizyty kontrolne są bezpłatne.

Wykonanie strony:Strony Na Plus 2009