Centrum Diagnostyki Schorzeń Szyjki Macicy

Od maja rozpoczynamy intensywną diagnostykę, profilaktykę i leczenie schorzeń szyjki macicy. Problemy dotyczące szyjki macicy to nie tylko rak szyjki macicy, ale to przed nim chcemy się uruchonić.

Rak szyjki macicy jest nowotworem złośliwym rozwijającym się z nabłonka pokrywającego szyjkę lub kanał szyjki macicy. W Polsce rak szyjki macicy jest drugim co do częstości występowania nowotworem narządów płciowych u kobiet do 45 roku życia. Co roku około 3500 Polek dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy, a POŁOWA z nich umiera, bo zgłosiła się do lekarza zbyt późno. Oznacza to, że z dziesięciu Kobiet, u których codziennie wykrywa się w Polsce ten nowotwór, pięć umiera.

Na raka szyjki macicy chorują kobiety młodsze niż na pozostałe nowotwory narządów płciowych! Zachorowalność wzrasta począwszy od 25 - 29 roku życia. Następnie liczba chorych gwałtownie rośnie, osiągając szczyt w grupie pacjentek między 45 a 49 rokiem życia. Niestety, w Polsce systematycznie wzrasta umieralność młodych kobiet z powodu tego nowotworu.

1-szy etap: bezpłatne badanie cytologiczne - w naszej Poradni istnieje możliwość wykonanania bezpłatnych badań cytologicznych w ramach NFZ lub u pacjentek, które program nie obejmuje – cena badania cytologicznego 30zł.

 

Umów się na konsultację

Wykonanie strony:Strony Na Plus 2009